Kącik rodzica – Ulubione piosenki

Ulubione piosenki

rainbow

Ulubione piosenki

Kółko graniaste, Czworokanciaste, Kółko nam się połamało, Cztery grosze kosztowało, A my wszyscy bęc!
Baloniku mόj malutki rośnij duży, okrąglutki balon rośnie, że aż strach przebrał miarę no i…. trach…
Koła autobusu kręcą się, kręcą się, kręcą się koła autobusu kręcą się, przez cały dzień. Wycieraczki robią chlap, chlap, chlap, chlap, chlap, chlap, chlap, chlap, chlap, wycieraczki robią chlap, chlap, chlap, przez cały dzień. Drzwi w autobusie otwierają się, zamykają się, otwierają się Drzwi w autobusie otwierają się, przez cały dzień. A pieniążki brzęczą dzyń, dzyń, dzyń, dzyń, dzyń, dzyń, dzyń, dzyń, dzyń, a pieniążki brzęczą dzyń, dzyń, dzyń, przez cały dzień. Kola autobusu kręcą się …
Tu paluszek, tu paluszek, Kolorowy mam fartuszek Tu jest rączka, a tu druga A tu oczko do mnie mruga Tu jest buźka, Tu ząbeczki, Tu wpadają cukiereczki. Tu jest nóżka i tu nóżka, Chodź, zatańczysz jak kaczuszka.
Kucnij i wstań, ręce do góry, pomachaj nimi, dotknij fryzury. Kucnij i wstań, ręce pod bok, pomachaj nimi i w górę chop.
Małe, duże jajo kurze, jajo kurze, jajo kurze. Duże, małe, ogniotrwałe, ogniotrwałe, bęc!
Boogie boogie woogie Do przodu prawą rękę daj Do tyłu prawą rękę daj Do przodu prawą rękę daj I pomachaj nią Bo przy boogie woogie trzeba pokręcić się No i klaskać trzeba raz, dwa, trzy Boogie woogie ahoj x3 I od nowa zaczynamy taniec ten Do przodu lewą rękę daj Do tyłu lewą rękę daj Do przodu lewą rękę daj I pomachaj nią Bo przy boogie woogie trzeba pokręcić się No i klaskać trzeba raz, dwa, trzy Boogie woogie ahoj x3 I od nowa zaczynamy taniec ten Do przodu prawą nogę daj Do tyłu prawą nogę daj Do przodu prawą nogę daj I pomachaj nią Bo przy boogie woogie trzeba pokręcić się No i klaskać trzeba raz, dwa, trzy Boogie woogie ahoj x3 I od nowa zaczynamy taniec ten Do przodu lewą nogę daj Do tyłu lewą nogę daj Do przodu lewą nogę daj I pomachaj nią Bo przy boogie woogie trzeba pokręcić się No i klaskać trzeba raz, dwa, trzy Boogie woogie ahoj x3 I od nowa zaczynamy taniec ten Boogie woogie ahoj x3 I od nowa zaczynamy taniec ten
Tam daleko gdzie wysoka sosna maszeruje drogą mała wiosna. Ma spódniczkę mini, sznurowane butki i jeden warkoczyk krótki. Ref. Maszeruje wiosna a ptaki wokoło lecą i świergoczą głośno i wesoło. Maszeruje wiosna w ręku trzyma kwiat gdy go w górę wznosi zielenieje świat ! Nosi wiosna dżinsową kurteczkę, na ramieniu pewnie żuje gume i robi balony a z nich każdy jest zielony. Ref. Maszeruje wiosna a ptaki wokoło lecą i świergoczą głośno i wesoło. Maszeruje wiosna w ręku trzyma kwiat gdy go w górę wznosi zielenieje świat ! Wiosno, wiosno nie zapomnij o nas każda trawka chce być już zielona. gdybyś zapomniała inną drogą poszła zima by została mroźna. Ref. Maszeruje wiosna a ptaki wokoło lecą i świergoczą głośno i wesoło. Maszeruje wiosna w ręku trzyma kwiat gdy go w górę wznosi zielenieje świat !
Niech żyją wakacje, niech żyje pole i las, i niebo, i słońce, wolny, swobodny czas. Pojedzie z nami piłka i kajak, i skakanka, będziemy grać w siatkówkę od samiutkiego ranka. Gorące, złote słońce na ciemno nas opali, w srebrzystej, bystrej rzece będziemy się kąpali. Niech żyją wakacje, niech żyje pole i las, i niebo, i słońce, wolny, swobodny czas.
Jesteśmy jagódki, czarne jagódki, Mieszkamy w lasach zielonych, zielonych, Oczka mamy czarne, buźki granatowe, A sukienki są zielone i seledynowe. A kiedy dzień nadchodzi, dzień nadchodzi, Idziemy na jagody, na jagody, A nasze czarne serca, czarne serca, Biją nam radośnie bum tarara bum. Jesteśmy jagódki, leśne jagódki, Mieszkamy w lasach zielonych, zielonych, Noski mamy śmieszne, rączki granatowe, A czapeczki też nosimy kiedy zimno w głowę. A kiedy dzień nadchodzi, dzień nadchodzi, Idziemy na jagody, na jagody, A nasze czarne serca, czarne serca, Biją nam radośnie bum tralala bum.
W spiżarni u babci Ludwiki Mieszkają na półkach słoiki Na półkach jak na łące Wspaniałe i pachnące Na każdym z nich karteczka Serwetka wokół wieczka Gdy drzwi od spiżarni otwieram To głód mnie od progu rozdziera. Czuję głód Zjadłbym konia z kopytami gdybym mógł, ucho słonia, starą teczkę, A na deser wielką beczkę Czuję głód. Gdy jesień przyniesie dzień chłodny Od rana już czuję się głodny Zajadam więc kanapkę By wzmocnić się choć kapkę. Lecz bardziej mi odpowiada Babcina marmolada Więc idę do babci Ludwiki I proszę o nowe słoiki. Czuję głód…
Idziemy do zoo, zoo, zoo Idziemy do zoo, zoo, zoo Idziemy do zoo Zoo, zoo, zoo Idziemy do zoo, zoo, zoo Idziemy do zoo, zoo, zoo Idziemy do zoo Zoo, zoo, zoo W pierwszej klatce małpy skaczą: hop, hop, hop W pierwszej klatce małpy skaczą: hop, hop, hop Za ogony siebie łapią I na linach się się bujają W pierwszej klatce małpy skaczą hop, hop, hop A papugi wciąż gadają: daj, daj, daj A papugi wciąż gadają: daj, daj, daj Ciągle skrzeczą, piszczą, wrzeszczą Daj mi loda, ciastko, żelka A papugi wciąż gadają: daj, daj, daj... Refren Idziemy do zoo, zoo, zoo Idziemy do zoo, zoo, zoo Idziemy do zoo Zoo, zoo, zoo Idziemy do zoo, zoo, zoo Idziemy do zoo, zoo, zoo Idziemy do zoo Zoo, zoo, zoo Słonie trąbą wodę piją: chlup, chlup, chlup Słonie trąbą wodę piją: chlup, chlup, chlup Bo tak już jest to zrobione Trąbą piją wodę słonie Słonie trąbą wodę piją: chlup, chlup, chlup No a hieny wciąż się śmieją: hi, hi, hi No a hieny wciąż się śmieją: hi, hi, hi Nie wiadomo wciąż dlaczego Humor dopisuje hienom No a hieny wciąż się śmieją: hi, hi, hi Refren
Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda. Myję zęby, bo wiem dobrze o tym, kto ich nie myje ten ma kłopoty, Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć. Szczotko, szczotko, hej szczoteczko, ooo Zatańcz ze mną, tak w kółeczko, ooo W prawo, w lewo, w lewo, w prawo, ooo Po jedzeniu, kręć się żwawo, ooo W prawo, w lewo, w lewo, w prawo, ooo Po jedzeniu kręć się za żwawo, ooo. Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć.
 
"Kochaj i dawaj przykład" - Janusz Korczak